Akumulační nádoba pro teplárnu na severu Čech

29.8.2013, www.trutnovinky.cz - Druhý letošní nadměrný náklad byl dnes ráno naložen v areálu trutnovské firmy Step. Obrovská, čtrnáctitunová nádoba o obsahu 107 kubíků, průměru čtyři a výšce třináct metrů vyrobená v této společnosti dnes večer opustí Trutnov. Do teplárny v Hrádku nad Nisou, která prochází rekonstrukcí, ji převeze dopravní společnost Newmens Trutnov.

„Jde o akumulační nádobu na topnou vodu, která byla vyrobena u nás ve Stepu, a bude sloužit severočeské teplárně,“ řekl Karel Ježek vedoucí obchodního oddělení Stepu. Výroba nádrže včetně montáže a dopravy přišla na více než 1,2 milionu korun.

„Nádrž, která je vysoká třináct metrů, bude přepravena naležato,“ uvedl Ježek. Přepravní firma nepřipravuje žádné dopravní opatření na trase. „Nic nechystáme. Náklad naložíme na návěs a pojede s ním doprovodné vozidlo,“ potvrdil Milan Skořepa z přepravní firmy.

Podle vedoucího Ježka je to druhý takový nadměrný náklad, který byl ze Stepu letos vypraven. Ten první opustil firmu letos v dubnu a zamířil do 300 kilometrů vzdálené zemědělské společnosti Zemcheba v Chelčicích v jižních Čechách. Tenkrát náklad také z Trutnova vyrazil večer. Protože šlo o největší náklad v historii firmy Step, dva kamiony doprovázely čtyři vozidla i Policie ČR. Do cíle přijel za osm hodin. Celá technologie, kterou vyrobila trutnovská společnost, přišla na 100 milionů korun.

Společnost Step vyrábí tlakové nádoby, ohříváky vody, zařízení pro úpravu vod, zásobníky na zkapalněné plyny, beztlakové nádoby, kotle na biomasu. Za konstrukci kotlů na spalování celých balíků slámy firma obdržela v minulosti české i evropské ceny. V roce 2012 se stala výhercem 9. ročníku celosvětové soutěže International Business Awards. Ocenění Gold Stevie® Awards získala v kategorii „Firma roku – Energetika a veřejné služby“. Udělení ocenění proběhne 15. října 2012 v jihokorejském Soulu.

Vyšlo 29.8.2012 na trutnovinky.cz