Společnost Step TRUTNOV se letos poprvé zúčastnila soutěže TOP Odpovědná firma

8.11.2012, Praha - Firma Step TRUTNOV se letos poprvé zúčastnila soutěže TOP Odpovědná firma, která se konala již po deváté. Prestižní cena za odpovědné podnikání TOP Odpovědná firma odtajnila své letošní vítěze na slavnostním večeru v České národní bance. Krom rekordního počtu 80 firem, které o letošní titul soutěžily, budou mít tyto firmy také možnost postoupit do celoevropské soutěže.

„Letošní ročník přinesl několik překvapení. Zvítězily firmy z poměrně netradičních oborů, jako je stavebnictví a mnoho středních a malých firem zvítězilo v některých kategoriích nad velkými giganty.“, říká k výsledkům soutěže Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost, národní platformy pro odpovědné podnikání.

Ocenění obdržely společnosti, které jsou ve svém podnikání inspirací pro své okolí a do svých strategií zahrnují odpovědný přístup k životnímu prostředí, svým zaměstnancům, k místu, kde působí či vůči zákazníkům a obchodním partnerům.

Step TRUTNOV se umístila na třetím místě v kategorii malých a středních firem. Komise hodnotila dlouhodobost a různorodost přístupu firmy. Firma se snaží podporovat sociální, kulturní, či sportovní odvětví. „Jsme hrdí na to, že jsme byli vyhlášeni mezi třemi nejlepšími společensky odpovědnými firmami. Bylo tak oceněno úsilí našich zaměstnanců, kteří tvrdě pracují celý rok. I když si uvědomujeme mezery a možnosti dalšího rozvoje, je nám ctí být vnímáni jako odpovědní hráči na našem trhu. Pokud bude finanční situace světových trhů v příštím roce příznivější, máme připravené další projekty podporující společenskou odpovědnost,“ uvedl Libor Pavlíček, MBA, předseda představenstva Step TRUTNOV.

TOP Odpovědná firma 2012


TOP Odpovědná firma 2012 je cena, která se věnuje oceňování firem v klíčových oblastech společenské odpovědnosti a udržitelného podnikání. Účast v soutěži je otevřena všem velkým i malým společnostem. Rozhodující je především kvalita strategie, inovativnost a systematický přístup, nikoliv velikost firmy nebo samotná výše finanční podpory či investice.

Soutěž se koná pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové, předsedy vlády ČR Petra Nečase a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Partnerem soutěže je v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 Zastoupení Evropské komise v ČR. Záštitu nad kategorií Regionální obchodník roku převzal Ministr zemědělství Petr Bendl a partnerem této ceny je Regionální potravina.

Další informace naleznete na www.topodpovednafirma.cz