Společnost Step TRUTNOV a.s. navštívila české krajany v Srbsku

Praha, 8.10.2013 - Od 22.-25.9.2013 navštívila Společnost Step TRUTNOV společně s delegací vedenou hejtmanem královéhradeckého kraje, Lubomírem Francem, české krajany žijící v Srbsku. „Program byl vskutku nabitý a podařilo se nám navštívit jak krajany v Českém Selu, Bela Crkvě, tak i v Kruščici,kde se naší společnosti podařilo předjednat pilotní projekt. Doufáme, že se nám podaří zajistit finanční podporu jak srbské, tak české strany a budeme moci realizovat tento, pro nás, pilotní projekt, který by nám otevřel dveře na srbský trh,“ okomentovala návštěvu Klára Pavlíčková, Ředitelka obchodu společnosti.

Spolupráce královéhradeckého kraje s oblastí Vojvodina a návštěva českých krajanů žijících v Srbsku funguje již několik let a panu hejtmanovi Francovi se podařilo tuto spolupráci posunout kupředu nejen po pracovní stránce, ale především i po stránce lidské. Královéhradecký kraj má v rámci Rozvojové spolupráce program, jehož cílem je pomoci regionu Banát s přípravou procesu regionalizace a vstupu do EU.

Obecným cílem je posílení absorpčních kapacit regionu Banát prostřednictvím předání zkušeností činností Královéhradeckého kraje a jednotlivých partnerských organizací, které jsou do projektu zapojeny. „Je skvělé, že pan hejtman si uvědomuje a podporuje firmy, které působí v tomto regionu, jako i naše společnost. Věříme, že s touto podporou se nám podaří brzy realizovat plánovaný projekt s možností do budoucna prohlubující se spolupráce na tamějším trhu,“ dodala Klára Pavlíčková.